Osteo-fit

Zajęcia grupowe, prowadzone wg autorskiej koncepcji przez mgr. Mariana i/lub Aleksandrę Listkowską, przeciwdziałają osłabieniu gęstości kości oraz siły i elastyczności całego aparatu ruchu i cieszą się wzrastającym zainteresowaniem – głównie z powodu efektów i doskonałej atmosfery. 

Zajęcia prowadzone są w:

Centrum Medycyny Estetycznej i Rehabilitacji w Łodzi

al. Kościuszki 106/116

  • środy o godzinie o godz.11.00

oraz w ramach Stowarzyszenia „Dla Zdrowia.org” – www.dlazdrowia.org

Utrzymanie optymalnej siły mięśni, a co za tym idzie całego organizmu, winno być troską każdego z nas, ale także i naszego lekarza. Przepisywanie określonego ruchu, a nawet zakresu ćwiczeń, może i powinno stać się normą w ich działaniach profilaktycznych i leczniczych na rzecz pacjenta. Puki co, każdy z nas powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo, nie tylko w zakresie ubezpieczeń, ale przede wszystkim, w zakresie zdrowia. Spytaj swojego lekarza o jego sugestie o Twoich możliwościach i potrzebach aktywności ruchowej. Pozwól mu się wykazać zanim trzeba będzie wprowadzić farmaceutyki.

Aktywność fizyczna w przeciwdziałaniu osteoporozie i w walce z osteopenią i osteoporozą jest elementem nad wyraz skutecznym, wspierającym wszystkie znane środki farmakologiczne. Większość z nich nabiera swojej skuteczności – po wsparciu odpowiednio dobranym treningiem – nawet o 30 %.